Історія

Історія

ОДЕСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ РОСІЙСЬКИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР

Російському театру в Одесі в 2017 році виповнилося 142 рокі. Його історія почалася у витонченому та шляхетному XIX столітті, продовжилась у суворому і стрімкому ХХ столітті. І ось – вже минуло перше десятиліття ХХІ століття. Театр живе, зберігає старі традиції, створює нові, такі, які, як хочеться вірити, оцінять нащадки, - ті, хто змінить нас на цих прославлених підмостках.

Ми можемо скільки завгодно говорити про те, який у нас чудовий театр. Але до чого зайві слова, якщо найоб'єктивнішим критерієм оцінки нашої діяльності є заповнена зала. Сьогодні зала театру майже завжди заповнена вщерть, причому не тільки під час «касових» сучасних п'єс, а й на постановках класики. Залу заповнюєте Ви. Адже ми не працюємо для себе – ми працюємо для Вас. А Ваші оплески – це найвища оцінка нашої роботи.

На цій сторінці Ви дізнаєтеся про найзначніші факти історії нашого театру. Але минуле – це фундамент сьогодення. Доля довірила нам будувати на цьому фундаменті театр нового тисячоліття. І ми підійшли до сьогоднішнього дня, маючи за плечима ряд серйозних особистих перемог і досягнень. Ось лише деякі з них:

У 2002-му році театр було відкрито після майже дворічної реконструкції. Поновилась не тільки будівля – поновився колектив. До представників «старої гвардії» приєдналася молодь: за цей період до трупи театру ввійшло 24 нових актора. До речі, не тільки юні таланти, а й досвідчені майстри поповнили наші ряди: в трупу влилися заслужені артисти України Анатолій Антонюк, Юрій Невгамонний, Борис Смірнов, заслужена артистка України Орися Бурда, актор Сергій Юрков.

Посаду головного художника театру обійняв заслужений діяч мистецтв України Григорій Фаєр. C 2004 по 2014 роки художнє керівництво театром виконувала режисерська колегія – Олексій Гірба, Сергій Голомазов, Олексій Літвін. У 2010 році до складу режисерської колегії ввійшов професор РАТІ (ГІТІС) Михайло Чумаченко. У 2014 році режисерську колегію поповнила Олена Пушкіна. У 2015 році склад режисерської колегії було змінено.

Серед режисерів, які активно співпрацюють з театром - народний артист Росії Леонід Хейфец, заслужений діяч мистецтв Росії Георгій Ковтун, заслужений артист України Анатолій Антонюк, представники молодої російської режисури – Євген Лавренчук та Артем Баскаков.

Театр заслужив визнання не тільки в своєму місті, а й далеко поза його межами: свідченням тому – більш як 15 нагород на міжнародних театральних фестивалях в Україні, Росії, Казахстані та Польщі.

У 2008 році театр нагороджений Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України.

У грудні 2009 театру присвоєно статус «АКАДЕМІЧНИЙ».

Нам є чим пишатися. Нам є чим радувати Вас, дорогі глядачі! Нам є до чого прагнути, адже ми хочемо, щоб з кожним роком наш театр ставав ще краще. І ми досягнемо цього.

Майже 140 років тому наш театр виник на «хлібному " місці». «Хліба та видовищ!» - ця давньоримська формула отримала в Одесі нове звучання. Адже ми знаходимося в тій точці простору, яка спочатку давала людям хліб, а потім, аж донині – достойні видовища.

65026, м. Одеса, вул. Грецька, 48
 
Каса: +38 (048) 722-45-04, 
Приймальна: +38 (048) 722-72-50, info@rusteatr.odessa.ua
Літературна частина: +38 (048) 726-24-50, zavlit@rusteatr.odessa.ua